Adresa:

Velká Hradební 2336/8
401 00 Ústí nad Labem

Dopravní soutěž

Ve dnech 28. a 29. 5. 2024 se na Dětském dopravním hřišti v Litoměřicích konalo krajské kolo dopravní soutěže mladých cyklistů. Soutěž pro cyklisty vyhlašuje Rada vlády ministra dopravy pro bezpečnost provozu na pozemních komunikacích a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Soutěže se aktivně zúčastnili strážníci z oddělení prevence kriminality a dopravní výchovy Městské policie Ústí nad Labem jako tradiční rozhodčí, mající dlouholeté zkušenosti s pořádáním těchto soutěží. První disciplínou byl písemný test z pravidel silničního provozu, kde mladí cyklisté prokazovali své teoretické znalosti. Jízda podle pravidel silničního provozu na dopravním hřišti byla druhá disciplína, při které museli soutěžící své teoretické vědomosti uplatnit při praktické jízdě po dopravním hřišti.  Třetí disciplínou byla zdravotnická příprava. A nebyla by to soutěž cyklistů, kdyby chyběla jízda zručnosti, což byla čtvrtá disciplína.  Pátou disciplínou byl „Labyrint“ což byla práce s mapou. Velkého úspěchu dosáhla ústecká základní škola E. Krásnohorské. Kategorii starších žáků suverénně ovládla a v mladší kategorii obsadila druhé místo. Tímto výsledkem postoupila do celostátního finále. Nemalý podíl na jejich úspěchu mají i ústečtí strážníci z dětského dopravního hřiště, kteří pomáhali soutěžící na tento závod připravit a drželi nad soutěžními družstvy patronát.